0
ورود به پنل کاربری

پمپ بی صدا

پمپ بشقابی لئو مدل ACM37

0 از 0
پمپ بشقابی لئو مدل ACM37
مشاهده جزئیات

1,879,000 تومان

پمپ بشقابی لئو مدل ACM75

1 از 2
پمپ بشقابی لئو مدل ACM75
مشاهده جزئیات

2,749,000 تومان

پمپ آب بی صدا

معمولا خریداران پمپ آب خانگی به هنگام خرید پمپ آب تاکید بر میزان صدای پمپ آب دارند و به دنبال پمپ آب بی صدا هستند. واقعیت این است که واژه پمپ آب بی صدا اشتباه بوده، زیرا همه انواع پمپ آب ها دارای صدا هستند اما بر اساس نوع، توان و نحوه نصب ممکن است که صدای متفاوتی داشته باشند که با انتخاب درست پمپ آب و نصب صحیح آن در محل می توان تا حدود زیادی صدای پمپ آب را کاهش داد. بنابراین واژه پمپ آب کم صدا بجای پمپ آب بی صدا اصطلاح درست تری است.

 

پمپ آب بی صدا

 

معمولا در ساختمان های مسکونی که پمپ آب نصب است صدای آن برای واحدهای نزدیک به محل نصب پمپ آب آزار دهنده بوده و همگی به دنبال پمپ آب بی صدا هستند. همان طور که گفته شد می توان صدای پمپ آب را با انتخاب درست تا حد زیادی کاهش داد. بنابراین به هنگام خرید پمپ آب بی صدا به آیتم هایی نظیر تعداد شیرهای موجود در ساختمان، متراژ کلی ساختمان، تعداد طبقات، تعداد واحدها و میزان مصرف ساکنین توجه کنید.

خرید پمپ آب بی صدا

ممکن است که به هنگام خرید، فروشنده مدعی باشد که پمپ آب بی صدا می فروشد، آیا این موضوع صحت دارد؟ شما خریداران محترم باید توجه کنید که پمپ آب بی صدا وجود ندارد و ما هیچ پمپ آبی را نخواهیم داشت که هیچ صدایی تولید نکند. در خیلی موارد در صورتی که شما پمپ آب نامرغوبی تهیه کنید، متوجه خواهید شد که بعد از مدتی کار، صدای آن افزایش هم خواهد یافت. به طور کلی می توان گفت که همه انواع پمپ آب ها به خاطر مکانیزمی که دارند، صدا تولید می کنند، اما انواعی موجود هستند که دارای صدای کم تری بوده و آلودگی صوتی برای ساکنین ساختمان نخواهند داشت.

نحوه انتخاب پمپ آب بی صدا

در بازار کشور معمولا دو برندی که به تولید پمپ آب بی صدا معروف هستند، برند پنتاکس و داب است. البته برندهای ایرانی هم هستند که تولید پمپ آب بی صدا می کنند که کیفیت خوبی هم دارند. اما نکته در این است که شما به هنگام خرید از اصل بودن کالای خریداری شده اطمینان داشته باشید. زیرا پمپ آب های بی صدای زیادی در بازار موجود هستند که با نام برند ولی تقلبی به فروش می رسند. معمولا پمپ هایی که بشقابی بوده و پروانه برنجی دارند، صدای کم تری هم تولید می کنند و به پمپ آب بی صدا معروف هستند.

نحوه نصب پمپ آب بی صدا

گاهی ممکن است که شما پمپ آب باکیفیتی هم خریداری کنید و بعد نصب از میزان صدایی که تولید می کند ناراضی باشید. در این زمان، نوع نصب پمپ آب بی صدا مسئله مهمی خواهد بود. در صورتی که پمپ آب بی صدا باکیفیت خریداری شده توسط یک متخصص مجرب نصب نگردد، ممکن است که صدای زیادی تولید کند.

 

نحوه نصب پمپ آب بی صدا

 

نکات مهم در زمان نصب پمپ بی صدا

دو موردی که به هنگام نصب باید به آن توجه کافی شود، مقاومت فونداسیون و مورد دیگر میزان بالانس بودن روتور است.

نمایش بیشتر