بزرگترین فروشگاه آنلاین تجهیزات و ابزارآلات صنعتی، برق، اتوماسیون و لوازم خانگی

پمپ پیستونی

پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP EL1411R پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP EL1411R

3,143,000 تومان

استعلام موجودی

پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP W98R پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP W98R

3,168,000 تومان

استعلام موجودی

پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP W150R پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP W150R

3,256,000 تومان

استعلام موجودی

پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP W130R پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP W130R

3,362,000 تومان

استعلام موجودی

پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WS171R پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WS171R

3,550,000 تومان

استعلام موجودی

پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WS151R پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WS151R

3,773,000 تومان

استعلام موجودی

پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP W82R پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP W82R

3,906,000 تومان

استعلام موجودی

پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP E3B2515R پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP E3B2515R

3,985,000 تومان

استعلام موجودی

پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WS928R پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WS928R

4,102,000 تومان

استعلام موجودی

پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WS201R پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WS201R

4,252,000 تومان

استعلام موجودی

پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WS202R پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WS202R

4,262,000 تومان

استعلام موجودی

پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP W2035R پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP W2035R

7,021,000 تومان

استعلام موجودی

پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WS163R پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WS163R

7,698,000 تومان

استعلام موجودی

پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WS4018R پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WS4018R

10,266,000 تومان

استعلام موجودی

پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP W5015R پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP W5015R

16,212,000 تومان

استعلام موجودی

پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WS158R پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WS158R

16,694,000 تومان

استعلام موجودی

پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WK155R پمپ کارواش صنعتی INTERPUMP WK155R

21,924,000 تومان

استعلام موجودی

1

انتخاب و خرید پمپ پیستونی یا پمپ کارواش با قیمت مناسب

در خرید پمپ پیستونی، نیاز مبرمی به بررسی چند گزینۀ خوب از میان انواع مدل های موجود این گونه از پمپ آب وجود دارد. بررسی مشخصات فنی و مطابقت آن با نیازهای مصرفی شما از جمله خدمات قابل عرضه فروشگاه اینترنتی ویدفکتور طی ارائه مشاوره نخصصی خرید انواع پمپ آب و الکتروموتور است. بدین منظور شما می توانید ضمن تماس با کارشناسان فروش ما، از نیازمندهای فنی و قیمت پمپ کارواش مدنظر خودتان کسب اطلاع کنید. در ادامۀ همین متن، با معرفی انواع پمپ های پیستونی و تشریح نحوه عملکرد آنها، شما را در مسیر انتخاب یک پمپ پیستونی متناسب با نیازتان همراهی خواهیم کرد.

پمپ پیستونی چیست؟

پمپ پیستونی؛ بطور عمومی در دسته پمپ های نوع جا به جایی مثبت قرار می گیرد و علاوه بر اصطلاح پمپ پیستونی به آن پمپ کارواش نیز گفته می شود. این نوع پمپ آب، برای انتقال مایعات از دیافراگم و یا پیستون استفاده می کند. پمپ پیستونی، بطور کلی دستگاه ساده ای است و از استحکام بسیار بالایی برخوردار است. عملکرد پمپ پیستونی به صورتی است که سیال را با رفت و برگشت پیستون در درون سیلندر، پمپاژ می کند. استفاده از این نوع پمپ ها بیشتر در مواردی است که به فشار خروجی بالایی از 100 تا 1000 بار نیاز باشد.

پمپ های پیستونی فشاری بالا ولی آبدهی کمی، نسبت به آن فشار بالا دارند و به خاطر همین نوع کارکرد از آن ها برای شستشو در مصرف های مختلفی مثل کارخانه ها، کارواش ها و صنایع مختلف استفاده می شود. همچنین در ساخت آبپاش های فشار قوی نیز کاربرد دارند. پمپ پیستونی نیز مانند دیگر پمپ آب ها دارای انوع مختلفی هستند و بنا به شیوه کارکردشان در دسته پمپ آب صنعتی قرار می گیرند.

اجزای تشکیل دهنده پمپ پیستونی و نحوه کار کرد آن

همانطور که گفته شد پمپ پیستونی ساختار ساده اما نحوه چینش پیچیده ای دارد که اجزای مختلفی به شریح زیر با وصل شدن به یکدیگر پمپ پیستونی را تشکیل می دهند:

  • سیلندر
  • پیستون
  • شیر ورودی
  • شیر خروجی

تصویری از یک پمپ پیستونی برش خورده به منظور نمایش اجزای داخلی آن

نحوه عملکرد پمپ پیستونی یا پمپ کارواش:

الکتروموتور پمپ پیستونی با اتصال به برق، شروع به فعالیت می کند و باعث چرخش شفت در درون پمپ شروع می شود. شبکه بندی داخلی پمپ های پیستونی به صورتی است که به یک یا چندین پیستون متصل هستند که در داخل سیلندر حرکت رفت و برگشت را انجام می دهند. همچنین این نوع پمپ دارای یک ورودی و خروجی است که انتقال سیال توسط آن ها انجام می شود.

در پمپ پیستونی که اصطلاحا به آن پمپ کارواش نیز گفته می شود، با حرکت شفت در درون پمپ، پیستون پمپ به صورت رفت و برگشتی حرکت کرده و با حرکت رفت به بالا، نوعی خلا را در داخل پمپ ایجاد می کند که باعث کاهش هوای داخل آن می شود و با انجام این فرآیند، شیر یا دریچه ورودی سیال باز می شود و سیال را به داخل پمپ می کشد. در حرکت دیگر پیستون که دارای حرکت برگشتی است، فشار را در داخل پمپ افزایش می دهد که نتیجه این عمل نیز بسته شدن مجرای ورودی سیال و باز کردن مجرا یا دریچه خروجی است که سیال را با فشار و سرعت بالایی به بیرون پمپاژ می کند.

انواع پمپ پیستونی

پمپ پیستونی به دو نوع اصلی پیستونی محوری و پیستونی شعاعی تقسیم می شوند و در طرح های جا به جایی مثبت و جا به جایی متغیر موجود هستند که در ادامه به تشریح مشخصات آن ها خواهیم پرداخت:

  • پمپ پیستونی محوری با محور خمیده: این نوع پمپ پیستونی قابلیت تغییر و تنظیم زاویه را دارد و می توان با تغیر زاویه، میزان حجم خروجی را افزایش یا کاهش داد. لازم به ذکر است که نوع ثابت این پمپ پیستونی می تواند در دو زاویه 23 یا 30 درجه عمل کند.
  • پمپ پیستونی شعاعی: ظاهر پمپ های پیستونی شعاعی بدین گونه است که پیستون های آن ها در یک آرایش منظم شعاعی شکل و به صورت عمود بر محور رفت و برگشت قرار می گیرند.

نحوه عملکرد پمپ پیستونی شعاعی به گونه ای است که با چرخش شافت و به حرکت در آمدن سیلندر، پیستون ها از مرکز روتر فاصله می گیرند و مکش در داخل پمپ ایجاد می شود. در این مرحله سیال از طریق مجرای ورودی به داخل پمپ انتقال پیدا می کند. در این شرایط با حرکت برگشت سیلندر، سیال با فشار بالایی از طریق مجرای خروجی با سرعت و فشار بالا به بیرون پمپاژ می شود.

انتخاب پمپ پیستونی

پمپ پیستونی معمولا از جنس برنج ساخته می شوند، ولی در برخی مدل ها از جنس آلومینیوم نیز استفاده می شود. این مدل از پمپ ها نسبت به وزن خود دارای توان بالایی هستند و از گرانترین انواع پمپ به شمار می آیند. باز دهی این نوع پمپ نسبت به پمپ های دیگر بسیار بالا است. پمپ پیستونی دارای طول عمر بسیار بالایی است. از معایب آن ها تنها می توان به دشواری تعمیر آنها اشاره کرد. از پر کاربردترین انواع پمپ های پیستونی، پمپ های 200 بار هستند که بیشتر در کارواش ها و برای شستشوی ماشین مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید پمپ پیستونی یا پمپ کارواش

برای خرید پمپ پیستونی یا پمپ کارواش مورد نظر خودنان می توانید از خدمات رایگان مشاوره تخصصی کارشناسان فروش ویدفکتور استفاده کنید. مناسب ترین قیمت پمپ کارواش مطایق نیاز مصرفی شما و مشخصات فنی انواع پمپ پیستونی موجود، برای شما ارائه خواهد شد تا بهترین گزینه ممکن برای خرید یک پمپ کارواش را در اختیار داشته باشید.

پمپ کارواش چگونه کار می کند؟
در این نوع پمپ، حرکت رفت پیستون نوعی خلا را در داخل پمپ ایجاد می کند که باعث کاهش هوای داخل آن می شود و دریچه ورودی باز و سیال را به داخل پمپ می رود. در حرکت برگشتی، فشار داخل پمپ افزایش می یابد که و با بسته شدن مجرای ورودی و سپس باز شدن دریچه خروجی، سیال با فشار و سرعت بالا پمپاژ می شود.
پمپ کارواش را از کجا بخریم؟
یک نمایندگی رسمی برای عرضه و فروش پمپ های پیستونی یا کارواش بهترین گزینه جهت خرید این نوع پمپ است. فروشگاه ویدفکتور در کنار داشتن این ویژگی مهم، ضمن ارائه گارانتی و ضمانت اصالت کالا، شما را در انتخاب بهترین نوع پمپ کارواش موردنیازتان طی خدمان رایگان مشاوره تخصصی خود راهنمایی خواهد کرد.

نظر خود را ارسال کنید

021-22683706 تماس
تماس
بالا