0
ورود به پنل کاربری

فلوتر

فلوتر 3 متری آکوا

0 از 0
فلوتر 3 متری آکوا
مشاهده جزئیات

600,000 تومان

فلوتر یا قطع کن یک رله ی الکترونیکی است که برای کنترل سطح مایعاتی که رسانای برق هستند، استفاده می شود. این مایعات می توانند آب، فاضلاب، مایعات اسیدی و  هر گونه سیالی که در  ترکیب آن آب وجود داشته دارد، باشند.

اگر با دقت به اساس کار صنایع نگاه کنید متوجه می شوید که در صنعت تجهیزات و ابزار آلات مختلفی وجود دارد که هرکدام از آن ها نقش بسیار مهمی در صنعت دارند و عدم وجود آن ها کار صنایع را کند می کند. از سری وسایلی که نقش مهمی در صنعت های مختلفی که با سیالات سرو کار دارند، ایفا می کند همان فلوتر یا قطع کن است که معنی شناور نیز می دهد و معمولا به آن شناور می گویند. به طور کلی این ابزار قستمی از یک دستگاه است که به صورت شناور روی سیال قرار می گیرد و در واقع عمل کنترل سطح را انجام می دهد.

این وسیله کاربردی در صنایع مختلف و تجهیزات آبرسانی به خصوص پمپ های آب به کار رفته است و سطح مایعات را کنترل می کند.

همانطور که اشاره شد این رله ی الکترونیکی برای کنترل سطح مایعات رسانای برق استفاده می شود که از سر ریز شدن و یا برگشت جریان آب و سیال به کار رفته و استفاده می شود. عملکرد این محصول به این گونه است که با کم و زیاد شدن آب درون مخزن، فلوتر با سیگنال فرمان، به کنترل کننده دستور می دهد. ظاهر فلوتر ها به این گونه است که از یک گوی تو خالی و سبک و سه سیم تشکیل شده است. یکی از این سه سیم موجود، مشترک و دو عدد دیگر کنتاکت بسته و باز هستند. وقتی که میزان آب درون مخزن افزایش یا کاهش می یابد فلوتر بالا و پایین می رود و گوی تو خالی حرکت می کند به همین منظور سیم های کنتاکت بسته و باز درون فلوتر قطع و وصل می شوند.

کاربرد فلوتر (Floater)

فلوترها دارای دو نوع الکترونیکی و مکانیکی هستند. تجهیزات بسیاری از این وسیله کاربردی بهره می برند که از میان آن ها می توان به انواع پمپ لجن کش، کف کش، کولر آبی ها، منبع آب، مخازن حاوی غلات، آهک، سیمان، سیلوها، توالت فرنگی و دیگر مخازن، برای کنترل سطح سیال و کم و زیاد شدن آن اشاره کرد.

 

کاربرد فلوتر

 

 

نحوه نصب و کارکرد فلوتر یا قطع کن

فلوتر مکانیکی را می توان به دو روش در بالا یا پایین مخزن نصب کرد. در صورتی که فلوتر را در بالای مخزن نصب کنید با پر شدن مخزن بالای سطح آب قرار می گیرد و زمانی که آب به بالا ترین سطح ممکن می رسد، دستور قطع شدن و خاموش شدن را به پمپ می دهد و اجازه نمی دهد آب بیشتری وارد مخزن شود. همچنین در زمانی که آب مخزن کم شود فلوتر در کف مخزن قرار می گیرد که در این صورت نیز دستور خاموش شدن را به پمپ می دهد و از سوختن پمپ جلوگیری می کند. این محصول در تجهیزاتی همچون پمپ آب لجن کش و کف کش که عملکرد آن ها به گونه ای است که به طور کامل داخل آب غوطه ور هستند به پمپ آب وصل می شود و با کم شدن آب منبع، دستور خاموش شدن پمپ را می دهد و به همین صورت از سوختن پمپ جلوگیری می کند.

نحوه نصب و کارکرد فلوتر یا قطع کن

فلوتر ها بخش مهمی از دستگاه های کنترل کننده یا لول سوئیچ هستند و نباید آن ها را با خود دستگاه کنترل اشتباه بگیریم. قطع کننده ها با توجه به عملکرد مهمی که دارند نقش مهمی را در صنعت و مکانیزاسیون ایفا می کنند.

نمایش بیشتر