0
ورود به پنل کاربری

پمپ آب دو پروانه

پمپ آب لئو مدل 2AC220

0 از 0
پمپ آب لئو مدل 2AC220
مشاهده جزئیات

5,598,000 تومان

پمپ آب لئو مدل 2AC400H

0 از 0
پمپ آب لئو مدل 2AC400H
مشاهده جزئیات

9,990,000 تومان

پمپ آب لئو مدل 2ACM300H

0 از 0
پمپ آب لئو مدل 2ACM300H
مشاهده جزئیات

8,691,000 تومان

پمپ آب دو پروانه یا تک پروانه؟

مطمئنا یک پمپ آب دو پروانه آب بیشتری را تامین می کند. اما به راستی اینگونه است؟

این مورد یکی از موارد مهمی است که خیلی در ویدفکتور با آن مواجه هستیم و میبینیم که افراد زیادی اطلاعات کافی در مورد آن ندارند و بیشتر اوقات سردرگم هستند. اغلب مشتریان از ما درخواست پمپ آب دو پروانه می کنند و ما به عنوان یک فروشگاه اینترنتی موظف و مراقب هستیم که مشتری هایمان مناسب ترین محصول را برای کار خود انتخاب کنند. بنابراین این برای ما همیشه سوال است که آیا دلیلی وجود دارد که بخواهید پمپ آب دو پروانه خریداری کنید؟

و همیشه می شنویم که چون آبدهی بیشتری دارند بیشتر سعی می کنند این پمپ آب را انتخاب کنند. این سوال ها را از خودتان بپرسید: آیا ماشین چهار در سریع تر است یا ماشین دو در؟ آیا پتک بهتر است یا چکش نجاری؟ البته این به شغل فعلی شما نیز بستگی دارد.

منظور از پروانه در پمپ آب چیست؟

بیایید نگاه دقیق تری بیندازیم. پروانه چیست؟ پمپ آب دو پروانه چه کاری انجام می دهد؟ چرا پمپ تک پروانه می توانند انتخاب بهتری نسبت به پمپ آب دو پروانه باشد و چرا پمپ آب دو پروانه دو برابر بهتر از پمپ تک پروانه نیست. پروانه ها در دل موتور شما هستند – روتور با پره ها همراه با شافت پمپ می چرخد و انرژی مکانیکی را به توان خروجی تبدیل می کند. پروانه فشار و میزان جریان آب عبوری از پمپ را افزایش می دهد.

تعداد پروانه بیشتر، دلیل بر کارایی بیشتر نیست!

هنگامی که یک پروانه می چرخد، آب را به سمت مرکز می کشد و سپس آب را از طریق پره ها به بیرون پرتاب می کند که منجر به ایجاد فشار و جریان می شود. پروانه ها دارای قطرها و عرض های مختلفی هستند و می توانند با سرعت های مختلف بچرخند. قطر پروانه، فشار را تحت تأثیر قرار می دهد در حالیکه ضخامت روی سرعت جریان تأثیر می گذارد. در پمپ آب طبقاتی پروانه های اضافی به یکدیگر فشار می آورند، اما در واقع سرعت جریان را افزایش نمی دهند و سرعت جریان کاهش می یابد.

فشار بیشتر یا جریان بیشتر؟

پروانه های اضافی به طور موازی سرعت جریان را افزایش می دهند، اما باعث افزایش فشار نمی شوند. یک پمپ آتش نشانی دو پروانه دارای دو سری پروانه است، بنابراین پمپ آب دو پروانه فشار بالاتر اما دبی کمتری نسبت به پمپ های تک پروانه خواهند داشت.

بهترین روش انتخاب پمپ آب دو پروانه مناسب چیست؟

آیا پمپ آب دو پروانه آبدهی بیشتری نسبت به پمپ آب تک پروانه دارد؟

در زیر نگاهی به منحنی های پمپ بیندازید. محور عمودی هد یا ارتفاع است و محور افقی دبی یا آبدهی است. پمپ تک پروانه حجم آبدهی بهتری را زیر ارتفاع 40 متر ارائه می دهد، درحالیکه پمپ آب دو پروانه حجم آبدهی بهتری را در ارتفاع بالای 40 متر ارائه می دهد.

عملکرد پمپ آب دو پروانه یا پمپ تک پروانه

ارتفاع – فشار تخلیه عمودی یک پمپ (هد) عبارت است از ارتفاع عمودی که معمولا با متر آب، psi یا kPa اندازه گیری می شود.

دبی: ظرفیت یا "جریان حجمی مفید" که توسط یک پمپ در یک دوره زمانی مشخص ارائه داده می شود.

بنابراین اگه شما نیاز به آبدهی بیشتر در محیط های بالای 60 متر دارید، پمپ آب دو پروانه تنهاترین گزینه است و پمپ آب تک پروانه تنها گزینه ای است که بیش از 400 دور در دقیقه آبدهی دارد.

کاربرد پمپ آب دو پروانه

بنابراین، برای کارهای عمومی پمپاژ آب مانند پر کردن مخزن، اطفاء حریق یا برای سیستم آب پاش - یک پمپ آب تک پروانه ارزان تر و احتمالاً کارآمدتر است. با این وجود در شرایطی که فشار بالایی لازم است مانند پمپاژ به مخزن بالای تپه یا برای مسافت های طولانی پمپ آب دو پروانه می تواند انتخاب بهتری باشد.

اصطکاک لوله را فراموش نکنید

هرچه لوله بلندتر و نازکتر باشد، اصطکاک بیشتر است. (بعضی از افراد آن را فشار برگشتی می نامند) در بعضی شرایط اصطکاک لوله اضافه می شود، بنابراین کل ارتفاع دینامیک بیشتر از 40 متر است.

مشاوره قبل از خرید پمپ آب دو پروانه

بهترین کار این است که مشاوره بگیرید. ویدفکتور می تواند به شما در انتخاب بهترین و مناسب ترین محصول کمک کند. ما در ویدفکتور محاسبات لازم را انجام داده و سپس بهترین پمپ آب برای کارتان را توصیه می کنیم. نه تنها به واسطه مشاوره در وقت و هزینه خود صرفه جویی می کنید، بلکه بهترین پمپ آب دو پروانه متناسب با کارتان را انتخاب می کنید.

نمایش بیشتر