0
ورود به پنل کاربری

هواکش خانگی

هواکش داخل لوله ای 10 سانت Blauberg Tubo 100

0 از 0
هواکش داخل لوله ای 10 سانت Blauberg Tubo 100
مشاهده جزئیات

771,000تومان

استعلام موجودی

هواکش 20 سانت آکسی لاین دمنده VBX-20S2S

0 از 0
هواکش 20 سانت آکسی لاین دمنده VBX-20S2S
مشاهده جزئیات

تومان

استعلام موجودی

هواکش خانگی از جمله پر طرفدارترین هواکش ها است که در سراسر دنیا استفاده بسیار زیادی دارد. در گذشته خانه ها طوری ساخته می شدند که نیاز به هواکش نداشتند و خود دارای نمونه های سنتی (به طوری که در یک محیط راهی برای ورود و خروج هوا باز می گذاشتند تا هوا در جریان باشد.) از هواکش بودند. همینطور هوا در گذشته پاکیزه تر بود، اما با پیشرفت علم و تکنولوژی روزانه وسایل نقلیه و کارخانه های متعدد افزوده شدند و هوا روز به روز آلوده تر می شود. به همین دلیل تولید کنندگان این محصولات می خواهند که مردم در خانه هایی زندگی کنند که ایمن، سالم و دارای کیفیت هوای داخلی مناسب باشند.

هواکش خانگی امروزه جزوی جدا ناپذیر از یک ساختمان محسوب می شوند به این صورت که هوای آلوده ای که بر اثر انجام فعالیت ها و یا وجود رطوبت در منازل به وجود می آید را به بیرون منتقل و هوای تازه بیرون را جایگزین آن می کند. به طور کلی هدف این هواکش های خانگی، جریان هوا و به ارمغان آوردن محیطی سالم برای خانه است که مثل یک پاک کننده عمل می کنند.

انواع هواکش خانگی

هواکش خانگی خود دارای مدل های مختلفی هستد که در ادامه به بررسی دقیق تر آن ها می پردازیم.

 

انواع هواکش خانگی

 

هواکش خانگی پروانه ای

از ساده ترین مدل های هواکش محوری هواکش های خانگی پروانه ای هستند. در این مدل از هواکش ها پروانه ها معمولا سه تا شش پره هستند و جنس آن ها از فلز و یا پلاستیک ساخته شده است. این پروانه ها در یک قاب خارجی قرار می گیرند و به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به الکتروموتور وصل می شوند.

هواکش خانگی لوله محوری

این مدل از هواکش ها کاربرد بسیاری دارند اما بیشتر در صنعت از آن ها استفاده می شود و به عنوان هواکش خانگی استفاده کمتری دارند. این هواکش ها در کاربرد بسیار شبیه به هواکش های پروانه ای هستند ولی ساختار آن ها فرق می کند به طوری که پروانه ها و الکتروموتور در یک قاب خارجی قرار نمی گیرند و درون یک محفظه استوانه ای شکل قرار می دارند.

هواکش خانگی پره محوری

ساختار این مدل از هواکش خانگی بسیار شبیه به هواکش لوله ای محوری است و تنها تفاوت این دو در این است که تعداد پره های بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد و قبل از هواکش پره های راهنما اضافه شده اند.

 انتخاب مناسب هواکش خانگی برای سرویس بهداشتی و آشپزخانه

انتخاب یک هواکش مناسب برای استفاده در مکان مورد نظر بسیار مهم است و باید در انتخاب آن بسیار دقت کنید و ملاک های مهمی برای آن وجود دارد. در هنگام خرید هواکش خانگی باید به این توجه کنید که آن را برای کدام قسمت از منزلتان می خواهید و چون خانه مکانی است که همه در آن به دنبال آرامش می گردند باید اطمینان حاصل کنید که هواکش مورد نظر سرو صدای زیادی ایجاد نمی کند و به طور کلی باید یک هواکش کم سرو صدا برای خانه تهیه کنید.

اگر هواکش خانگی را برای استفاده در آشپزخانه می خواهید به این دلیل که آشپزخانه چربی و رطوبت زیادی ایجاد می کند بهتر است پروانه های آن از جنس پلاستیک (هواکش خانگی پروانه پلاستیکی) باشد تا در صورت لزوم بتوانید به راحتی آن را با یک پروانه دیگر تعویض کنید.

هواکشی که برای استفاده در سرویس بهداشتی انتخاب می کنید اگر پروانه های آن از جنس فلز (هواکش خانگی پروانه فلزی) است به این نکته توجه کنید که ضد زنگ باشد که رطوبت باعث زنگ زدگی آن نشود. همچنین میزان متراژ نیز در انتخاب نوع هواکش بسیار مهم است و هواکش خانگی باید بتواند به راحتی هوای خانه را تهویه کند.

نمایش بیشتر
هواکش خانگی چیست؟
هواکش خانگی وسیله ای برای انتقال و جریان هوا با صدای کم و حجم کوچک با در نظر گرفتن زیبایی ظاهری آن
بهترین فن برای خانه شما کدام است؟
هواکش 10 سانت سری سایلنت s&p ساخت اسپانیا- هواکش لوله ای ورتیس مدل 11/260 ME 100-4 LL ساخت ایتالیا- هواکش 10 سانت هایلوکس دمنده ساخت ایران
چگونه یک فن خانگی مناسب انتخاب کنیم؟
در زمان انتخاب فن یا هواکش مناسب به نسبت حجم و میزان آلودگی محیط باید توجه کنیم- در زمان انتخاب هواکش برای منزل به میزان صدا و دائم کار بودن آن توجه کنید.