0
ورود به پنل کاربری

هواکش صنعتی

هواکش آکسیال صنعتی

هواکش صنعتی وسیله ای است که از آن برای تهویه یا جا به جایی هوا در محیط های بزرگ صنعتی همانند کار خانه ها، سوله ها، محیط های صنعتی و ... استفاده می شود. محصولات تهویه صنعتی به این دلیل که باید هوای یک محیط بزرگ تر را تهویه کنند بسیار تخصصی تر از هواکش های خانگی ساخته می شوند و قدرت بیشتری نیز نسبت به دیگر دستگاه های تهویه دارند.

همانطور که می دانید دستگاه های تهویه هوا یک وسیله ی بسیار مهم در محیط های کار و ... به حساب می آیند و بسیار مهم است که هوای محیطی که در آن قرار داریم پاکیزه و عاری از هر گونه آلودگی باشد.

هر ساله با پیشرفت علم و تکنولوژی بسیاری از روش های سنتی از بین می رود و جای خود را به یک روش صنعتی می دهد. در رابطه با هواکش ها نیز این موضوع صدق می کند. در گذشته هوا را با یک روش طبیعی انجام می دادند به این گونه که راه هایی برای ورود و خروج هوا قرار داده می شد، اما اکنون استفاده از هواکش های صنعتی و هواکش های خانگی بسیار افزایش یافته است.

این وسیله ی بسیار کاربردی می تواند هوای آلوده که شامل گاز، دود و یا هر آلاینده دیگر است را با هوای تازه جا به جا کند. هواکش های صنعتی از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به هواکش های خانگی هستند و همانند آن ها از قاب یا محفظه پروانه ها و یک الکتروموتور ساخته شده اند که ابعاد و اندازه آنها از هواکش های خانگی بزرگ تر است.

در کار خانه ها و محیط های صنعتی که با توجه به نوع شغل و محصول تولیدی، آلودگی بیشتری در هوا تولید می شود و سلامت کار کنان را به خطر می اندازد، هوای پاک و تمیز بسیار مهم است و هواکش صنعتی که در این محیط ها نصب می شود باید بتواند حجم بیشتری از هوا را جا به جا کند به همین دلیل در این هواکش ها از الکتروموتور قوی تری استفاده می شود.

 

استفاده از هواکش آکسیال صنعتی برای تهویه هوا در کارخانه ها

انواع هواکش آکسیال (محوری) صنعتی

این دسته از هواکش های صنعتی دارای دسته بندی متفاوتی از قبیل:

هواکش آکسیال صنعتی بر اساس نوع پروانه و هواکش آکسیال صنعتی بر اساس نوع قاب (قابدار و بدون قاب) دارند که در ادامه به بررسی دقیق تر آن ها می پردازیم.

هواکش های صنعتی با توجه به نوع مدل خود کاربردهای مختلفی دارند و هر کدام برای یک محیط خاص طراحی شده اند.

هواکش آکسیال صنعتی بر اساس نوع پروانه

پروانه ها در هواکش مهم ترین نقش را ایفا می کنند و به طور کلی کار تهویه هوا توسط پروانه ها انجام می شود. پروانه ها معمولا با تعداد پره های متفاوت عرضه می شوند و هر هواکش پروانه ای متفاوت دارد. هواکش های صنعتی بر اساس نوع پروانه به 4 دسته تقسیم می شوند.

  • هواکش صنعتی پروانه پلاستیکی

معمولا برای مکان هایی که آلودگی هایی با چسبندگی بالا دارند از هواکش های پروانه پلاستیک استفاده می شود تا در صورت لزوم به راحتی بتوان آن را تعویض کرد.

مشاهده محصولات هواکش آکسیال پروانه پلاستیکی

  • هواکش صنعتی پروانه فلزی

  • هواکش صنعتی پروانه آهنی

هواکش های صنعتی که از جنس آهن ساخته شده اند برای مکان هایی که خورندگی بالایی دارند، استفاده می شوند که دوام بالاتری داشته باشند. بهتر است بدانید برای آن که از زنگ زدگی پروانه های آهنی جلوگیری شود، آن ها با یک رنگ الکترو استاتیک پوشش داده شده اند.

  • هواکش صنعتی پروانه آلومینیومی

 

هواکش آکسیال صنعتی بر اساس نوع قاب (قابدار و بدون قاب)

به طور کلی قابدار بودن یا بدون قاب بودن هواکش ها تاثیری در کارکرد آن ها ندارد و شما می توانید با توجه به محل مورد نظر یکی از آن ها را برای خرید انتخاب کنید.

هواکش آکسیال صنعتی قابل نصب بر روی دیوار و سقف است.  این محصول کاربردی دارای تنوع بسیار بالایی از لحاظ سایز و ابعاد و دیگر ویژگی های مهم هواکش است.

برند های معتبر زیادی به تولید این محصولات می پردازند که از میان آن ها می توان به برند دمنده، زیلابگ، اس اند پی، پردیس فن و ... اشاره کرد.

نمایش بیشتر
اگزاست فن چیست و چگونه کار می کند؟
فن اگزاست یک اصطلاح متداول می باشد که می توان به هر نوع فنی که عمل اگزاست و یا تخلیه را انجام می دهد گفت.
کاربردهای هواکش صنعتی چیست؟
فن ها و دمنده های صنعتی دستگاه هایی هستند که عملکرد اصلی آنها تأمین و جا به جایی جریان هوا یا بخار به قسمت های مختلف ساختمان یا سازه های دیگر است. این جا به جایی توسط پره هایی که توسط نافی به شفت الکتروموتور متصل شده است محقق می گردد.
قیمت هواکش های صنعتی چقدر است؟
هواکش های صنعتی نسبت به اندازه و توان جا به جایی هوا قیمت های متفاوتی دارند که به صورت میانگین از یک میلیون تومان تا هشت میلیون تومان می باشند.
بهترین و پر کاربردترین هواکش صنعتی کدام است؟
هواکش صنعتی 50 سانت قابدار زیلابگ FTP 4E-500Bساخت ایران- هواکش 30 سانت VIK-30V2Sایلکا هفت پر فلزی دمنده ساخت ایران - هواکش صنعتی 71 سانت قابدار زیلابگ ساخت ایران FTP 6D-710B- هواکش سردخانه ای ساخت اسپانیا S-P مدل HRST6/710/24-هواکش آکسیال 22 سانت 2550 ساخت آلمان EBM W2E200HK 38
021-22683706