بزرگترین فروشگاه آنلاین تجهیزات و ابزارآلات صنعتی، برق، اتوماسیون و لوازم خانگی

پمپ کولر

پمپ آب کولر موتوژن SH 300 پمپ آب کولر موتوژن SH 300

320,000 تومان

توان: کمتر از 0.5 اسب

حداکثر آبدهی(مترمکعب برساعت): 11

حداکثر ارتفاع یا هد: 3

مشخصات کامل
پمپ آب کولر الکتروژن پمپ آب کولر الکتروژن

370,000 تومان

%4

355,000 تومان

توان: 1.5اسب_1.1kw

حداکثر آبدهی(مترمکعب برساعت): 0.5

سایز دهانه خروجی : 1.1/2 اینچ_40mm

حداکثر ارتفاع یا هد: 3

مشخصات کامل
پمپ آب کولر الکتروژن مدل غرقابی پمپ آب کولر الکتروژن مدل غرقابی

480,000 تومان

استعلام موجودی

توان: کمتر از 0.5 اسب

حداکثر آبدهی(مترمکعب برساعت): 2

مشخصات کامل
1

انتخاب و مشاوره خرید پمپ کولر آبی؛ با مناسب ترین قیمت

خرید پمپ آب کولر آبی یا پمپ آب کولر کوچک از جمله انتخاب های مهمی به شمار می رود که در صورت بررسی دقیق نوع و مدل انتخابی متناسب با نیاز مصرفی خریدار، می تواند از نیاز مجدد به تعویض و تعمیر آن جلوگیری شود. علاوه بر فاکتورهای ذکر شده، قیمت پمپ آب کولر آبی نیز از عوامل مهم در انتخاب نهایی خریدران است. فروشگاه اینترنتی ویدفکتور این امکان را برای متقاضیان انواع پمپ آب در نظر گرفته است که با دریافت مشاوره تخصصی خرید، از انتخاب درست محصول مورد نیاز خود اطمینان کامل حاصل کنند و مناسب ترین قیمت کالا را با بهترین کیفیت و در تناسب با نیازهای مصرفی خودشان در اختیار داشته باشند. در ادامۀ این متن همراه با بررسی انواع و نحوه عملکرد پمپ های کولر یا به اصطلاح پمپ های کولر آبی کوچک شما را در انتخاب بهترین گزینه ممکن همراهی خواهیم کرد.

پمپ کولرآبی یا پمپ کولر آبی کوچک چست؟

پمپ کولر از مهم ترین قطعات موجود در کولر آبی است و اصلی ترین فعالیت کولر یعنی ایجاد هوای خنک بر عهده پمپ کولر است. به طوری که اگر پمپ کولر در کار نباشد، کولر آبی عملا هیچ فعالیت سرمایشی نمی تواند انجام دهد و فقط مانند یک پنکه عمل خواهد کرد. پس اگر کولر آبی شما دیگر مانند گذشته هوای خنک ایجاد نمی کند لازم است به اولین بخشی که مراجعه می کنید پمپ آن باشد.

تصویری از یک پمپ آب نصب شده در کولر آبی

پمپ کولر چگونه کار می کند؟

پمپ کولر آب را از کف کولر به داخل سه راهی هایی که وظیفه توزیع آب در کولر را دارند، وارد کرده و سپس آن را به بالای پوشال ها یا پد سلولوزی کولر می رساند و پوشال ها را خیس می کند. وقتی که هوای گرم به پوشال های خیس می خورد هوای خنک تولید می شود که با چرخش پروانه ها از طریق کانال های کولر به داخل سالن یا محیط منتقل می کند. پمپ آب کولر آبی در هنگام عملکرد کولر، موتور را خنک نگه میدارد و از سوختن آن جلوگیری می کند.

انواع پمپ کولر آبی

پمپ کولر آبی دارای انواع مختلفی است و بر اساس نحوه انتقال نیرو از پمپ به سیال، به دو نوع: استاتور و نیروی متحرکه تقسیم بندی می شود که در ادامه به بررسی کامل تر هر یک از آن ها می پردازیم:

پمپ های داینامیکی: این نوع پمپ کولر که خود به دو نوع گریز از مرکز و آکسیال تقسیم بندی می شود توانایی انتقال آب کولر را به طور دائم دارد. نوع سانتریفیوژی این مدل از پمپ، ساختار ساده ای دارد و علاوه بر تنوع بالا، فشار آب را به طور یکنواخت پمپاژ می کند.

پمپ کولر استاتور: به طور کلی تفاوت اصلی بین انواع پمپ کولر در موتور الکتریکی بکار رفته در آن ها است و پمپ کولر استاتور دارای دو نوع استاتور تک بوئینی و استاتور دو بالشتکی است.

پمپ کولر از نظر نیروی متحرکه: این مدل خود به دو نوع پمپ کولر دارای الکتروموتور و بدون الکتروموتور تقسیم می شوند. به طوری که پمپ کولرهای این مدل، از الکتروموتوری مجزا بهره می برند و عملکری مستقل از موتور کولر آبی دارند. انواع غیر مستقل پمپ کولر انرژی لازم برای کار کردن را از گردش موتور کولر آبی به دست می آورند.

اجزای تشکیل دهنده پمپ کولر آبی

  • کلاهک پمپ کولر: در قسمت بالای پمپ است و از پاشش آب بر روی موتور پمپ جلوگیری می کند.
  • پایه پمپ کولر: این قسمت از پمپ کولر داخل آب قرار می گیرد و وظیفه انتقال آب از داخل محفظه آب، به قسمت های بالاتر و پوشال ها را دارد.
  • پروانه پمپ کولر: این قسمت از پمپ نیز در پایه پمپ و زیر آب قرار گرفته است و حدودا سه یا چهار پره دارد. پروانه پمپ با چرخش خود وظیفه توربین را بر عهده دارد.
  • چپقی: قسمتی از پمپ کولر است که وظیفه انتقال آب به سه راهی را برعهده دارد، این قسمت در واقع لوله ای کوتاه است که محل اتصال شیلنگ خروجی آب پمپ است.
  • کفی پمپ: این قسمت در زیر پایه اصلی و بدنه قرار دارد و عمل آب بندی پمپ کولر را انجام می دهد.

انتخاب و خرید پمپ کولرآبی

با توجه به عوامل و مشخصات فنی مختلف در پمپ های کولر آبی و همچنین وجود تنوع در خود کولرهای آبی گوناگون، بهترین شیوه بررسی و انتخاب پمپ آب کولر مورد نیاز شما، استفاده از خدمات مشاوره تخصصی کارشناسان فروش ویدفکتور است. بدین منظور ضمن تماس با ما و کسب اطلاع از قیمت پمپ آب کولر مدنظر خودتان، از ویژگی ها و عملکردهای انواع پمپ آب کوچک موجود در فروشگاه ویدفکتور با تنوعی از مدل و برند نیز آشنا خواهید شد تا بهترین گزینۀ موجود برای رفع نیاز مصرفی شما انتخاب شود.

از کجا بفهمیم پمپ کولر سوخته است؟
در صورتی که پمپ کولر سوخته باشد با زدن کلید روشن کردن کولر، فیوز برق می پرد و یا پوشال های کولر خیس نمی شوند.
آیا پمپ کولر قابل تعمیر است؟
تعمیر پمپ های کولرآبی کوچک به علت هزینه بالای آن مقرون به صرفه نیست و شما می توانید با خرید یک پمپ آب مناسب برای کولر آبی خود از کارکرد صحیح دائمی آن اطمینان حاصل کنید.

نظر خود را ارسال کنید

021-22683706 تماس
تماس
بالا