بزرگترین فروشگاه آنلاین تجهیزات و ابزارآلات صنعتی، برق، اتوماسیون و لوازم خانگی

موتور کولر آبی

موتور کولر آبی 1/3 اسب الکتروژن مدل EG موتور کولر آبی 1/3 اسب الکتروژن مدل EG

2,376,000 تومان

توان: 1/3 اسب -0.25kw

جنس بدنه: گالوانیزه

مشخصات کامل
موتور کولر آبی 1/2 اسب الکتروژن مدل EG موتور کولر آبی 1/2 اسب الکتروژن مدل EG

2,510,000 تومان

توان: 1.2 اسب -0.9kw

جنس بدنه: گالوانیزه

مشخصات کامل
موتور کولر آبی 1/2 اسب موتوژن Motogen SP 56-4.6 موتور کولر آبی 1/2 اسب موتوژن Motogen SP 56-4.6

2,780,000 تومان

توان: 0.5 اسب_0.37kw

جنس بدنه: آلومینیوم

قطر شفت: 9

مشخصات کامل
موتور کولر آبی 3/4 اسب الکتروژن مدل EG موتور کولر آبی 3/4 اسب الکتروژن مدل EG

3,132,000 تومان

توان: 3.4 اسب -0.55kw

جنس بدنه: گالوانیزه

مشخصات کامل
موتور کولر آبی 3/4 اسب موتوژن Motogen CP 56-4.6 موتور کولر آبی 3/4 اسب موتوژن Motogen CP 56-4.6

3,382,000 تومان

توان: 3.4 اسب -0.55kw

جنس بدنه: آلومینیوم

مشخصات کامل
موتور کولر آبی 1/8 اسب آلومینیوم موتوژن Motogen PSC 80/4-6p موتور کولر آبی 1/8 اسب آلومینیوم موتوژن Motogen PSC 80/4-6p

استعلام موجودی

توان: 1/8 اسب -0.09kw

جنس بدنه: آلومینیوم

مشخصات کامل
1

بررسی، انتخاب و خرید موتور کولر آبی با بهترین قیمت

تجهیزات سرمایشی در فصل های گرم سال از مهم ترین تجهیزاتی هستند که در بسیاری از مکان ها از جمله ساختمان های مسکونی صنایع و کارخانه جات و ... استفاده می شوند. یکی از دستگاه های سرمایشی که کار خنک سازی محیط را به بهترین نحو انجام می دهند کولر آبی هستند که از آن ها برای مناطق گرم و خشک استفاده می شود. واضح است که با استفاده از کولر آبی نیاز بازار به موتور های کولر ابی نیز افزایش می یابد. برندهای مختلفی به طراحی و تولید موتور کولر می پردازند که از میان آن ها می توان به برند های دمنده، موتوژن، الکتروژن و ... اشاره کرد.

بنابراین نیاز به خرید موتور کولر در صورت عدم امکان فنی یا صرفه اقتصادی برای تعمیر آن، از جمله مواردی است که کاربران بسیاری را به جستجوی محصول مناسب و مورد نیاز خودشان وا می دارد. در این بین استفاده از یک مشاوره تخصصی فنی کمک شایانی به خرید یک موتور کولر مناسب می تواند داشته باشد. همواره مشخصات فنی و قیمت موتور کولر از فاکتورهای مهم جهت بررسی و انتخاب این محصول به شمار می رود. در ادامه با بررسی انواع موتور کولر، شما را برای خرید محصول موردنظرتان راهنمایی خواهیم کرد.

تصویر موتور کولر قرار گرفته در درون یک کولر آبی

موتور کولر چیست و چگونه کار می کند؟

موتور کولر نوعی از انواع گونه پمپ آب است که در کولرهای آبی اساسی ترین نقش را ایفا می کند که علاوه بر موتور کولر به آن موتور کولر آبی، الکتروموتور کولری و دینام کولر نیز می گویند. عملکرد موتور کولر بدیین گونه است که با روشن شدن شروع به چرخش کرده و کولر روشن شده و در نتیجه سرما تولید می شود.

موتور کولر در توان های مختلف با دو دور موتور متفاوت، کند و تند تولید می شوند. ساختار موتور کولر به این گونه است که از یک روتور قفس سنجابی و یک کلید گریز از مرکز جهت چرخش آن تشکیل شده است.

انواع موتور کولر

موتور کولر آبی دارای انواع مختلفی است که در ادامه به بررسی دو مورد مهم و پر کاربرد از آن ها می پردازیم:

  1. موتور های خازن دائم: این نوع موتور کولر دارای چهار دور متفاوت است که هر کدام از آن ها چهار نوع سیم پیچ متفاوت دارند. به طوری که برای هر دور از الکتروموتور خازن دائم کار، یک سیم پیچ مجزا، یک سیم پیچ به صورت سری و یک خازن در نظر گرفته شده است. این موتور کولر را به این دلیل موتور کولر آبی با خازن دائم کار نامیده اند که خازن های آن همیشه در حال کار کردن هستند.
  2. موتور های سیم پیچ راه انداز: در موتور کولر سیم پیچ راه انداز، ابتدا سیم پیچ راه انداز با سیم پیچ دور تند به شکلی موازی روشن می شوند و حالتی که سرعت موتور به 75 درصد نامی خود برسد، سیم پیچ راه انداز به طور خودکار از مدار خارج می شود. جالب است بدانید در صورتی که دور موتور بر روی دور کند تنظیم شده باشد با طی شدن مراحلی که گفته شد و رسیدن سرعت نامی به 75 درصد هر دو سیم پیچ تند و راه انداز از مدار خارج می شوند و سیم پیچ دور کند در مدار قرار گرفته و موتور با دور کند به فعالیت خود ادامه می دهد. این نوع موتور کولر خود به 3 مدل مختلف تقسیم بندی می شود:
    1. موتور سیم پیچ دور کند شش قطب
    2. موتور سیم پیچ دور تند چهار قطب
    3. موتور سیم پیچ راه انداز چهار قطب

نمایی نزدیک از یک موتور کولر آبی در درون کولر

چگونه یک موتور کولر مناسب برای کولر خود انتخاب کنیم؟ 

برای انتخاب یک موتور کولر مناسب با کولر آبی خود، در قدم اول باید نوع کولر آبی خود را بدانید و مشخصات آن را در نظر بگیرید. مثلا اگر کولر شما معروف به کولر 3000 باشد موتور کولری که مناسب آن است دینام کولر با توان 3/1 اسب است. اگر شما بدون در نظر گرفتن ظرفیت کولر آبی خود یک موتور کولر با توان 4/3 اسب را برای آن تهیه کنید، علاوه بر آن که هزینه ی اولیه شما افزایش می یابد مصرف برق بسیار بالایی نیز خواهید داشت. موتور های کولر آبی در واقع تفاوت آن چندانی با دیگر پمپ آب ندارند و تنها در استاندارد ساخت آن ها از مواردی استفاده شده است که بتوانند در شرایط مرطوب کار کنند و طول عمر بالایی داشته باشند.

خرید و قیمت موتور کولر

برای خرید موتور کولرآبی مورد نظرخودتان توصیه می کنیم از خدمات رایگان مشاوره تخصصی خرید در فروشگاه ویدفکتور استفاده کنید. کارشناسان فروش ما ضمن راهنمایی کامل شما برای انتخاب اانواع موتورهای کولر موجود در بازار، در خصوص قیمت موتور کولر آبی نیز به شما اطلاعات جامعی ارائه خواهند کرد. انتخاب و خرید یک موتور کولر مناسب شما را از تعویض و تعمیر مجدد بی نیاز خواهد ساخت. فروشگاه ویدفکتور به عنوان نمایندگی رسمی معتبرترین برندهای تولید کننده انواع موتور کولر با ارائه ضمانت اصالت کالا و شرایط ارسال سریع، بستر مناسبی برای تامین نیاز شما به انواع موتور کولر ابی محسوب است.

نظر خود را ارسال کنید

021-22683706 تماس
تماس
بالا