بخاری گازی خانگی

بخاری گازی شعله نما بدون دودکش آبسال مدل 481 بخاری گازی شعله نما بدون دودکش آبسال مدل 481

1,280,000 تومان

استعلام موجودی

نصب: ایستاده

منبع انرژی: گاز طبیعی

فضای قابل گرمایش (مترمکعب) : 110

دودکش: نیاز ندارد

مشخصات کامل
بخاری گازی آجرنما بدون دودکش آبسال مدل 437G بخاری گازی آجرنما بدون دودکش آبسال مدل 437G

استعلام موجودی

نصب: ایستاده

منبع انرژی: گاز طبیعی

فضای قابل گرمایش (مترمکعب) : 90

دودکش: نیاز ندارد

مشخصات کامل
بخاری گازی هوشمند شعله نما دودکش دار آبسال مدل 401 بخاری گازی هوشمند شعله نما دودکش دار آبسال مدل 401

استعلام موجودی

هوادهی: 3100 کیلو کالری

نصب: ایستاده

منبع انرژی: گاز طبیعی

فضای قابل گرمایش (مترمکعب) : 60

مشخصات کامل
بخاری گازی دیواری بدون دودکش آبسال مدل 463 بخاری گازی دیواری بدون دودکش آبسال مدل 463

استعلام موجودی

هوادهی: 4400 کیلو کالری

نصب: دیواری

منبع انرژی: گاز طبیعی

فضای قابل گرمایش (مترمکعب) : 85

مشخصات کامل
بخاری گازی شعله نما بدون دودکش آبسال مدل 431G بخاری گازی شعله نما بدون دودکش آبسال مدل 431G

استعلام موجودی

هوادهی: 2750 کیلو کالری

نصب: ایستاده

منبع انرژی: گاز طبیعی

فضای قابل گرمایش (مترمکعب) : 65

مشخصات کامل
بخاری گازی کپسولی بدون دودکش آبسال مدل 440 بخاری گازی کپسولی بدون دودکش آبسال مدل 440

استعلام موجودی

هوادهی: 3100 کیلو کالری

نصب: ایستاده

منبع انرژی: گاز طبیعی

فضای قابل گرمایش (مترمکعب) : 77

مشخصات کامل
1

کم کم با شروع شدن فصل سرما همه به این فکر می افتند که وسایل سرمایشی خود را جمع کرده و به جای آن وسایل گرمایشی را راه اندازی کنند. همانطور که می دانید وسایل گرمایشی دارای تنوع بسیاری از قبیل پکیج، رادیاتور، موتور خانه ها و بخاری ها و ... هستند. مطمئنا می دانید که اگر هر کدام را بخواهید در فصل سرد راه اندازی و خرید کنید برای شما به طبع هزینه بیشتری خواهد داشت و بهتر است آن ها را در اواخر فصل گرما خرید و نصب کنید.

بخاری گازی چیست؟

بخاری گازی از وسایل گرمایشی پرکاربرد محسوب می شود. این وسیله از یک بدنه چهار گوش که جنسی فلزی دارد ساخته شده است و برای گرم کردن محیط اطراف از گاز یا مشعل استفاده می کند و سوخت مصرفی را از طریق لوله ای که به گاز وصل است به دست می آورد. از لزومات بخاری گازی داشتن شرایط ایمنی برای کار کردن است.

همانطور که اشاره شد ایمنی در بخاری گازی بسیار حائز اهمیت است. قبل از آنکه به ظاهر بخاری توجه کنید و برای شما مهم باشد، بهتر است به استانداردها و نکات ایمنی بخاری گازی توجه کنید. بخاری گازی دارای مخاطرات بسیاری است و اگر در هنگام خرید و استفاده به نکات ایمنی توجهی نداشته باشید، می تواند حوادث تلخی را به بار آورد و هزینه هایی غیر قابل جبران به شما تحمیل کند.

انواع بخاری گازی

به طور کلی 2 نوع بخاری گازی وجود دارد: بخاری گازی زمینی و دیواری که شما می توانید با توجه به نیاز خود و محل نصب، یکی از آن ها را انتخاب و نصب نمائید.

بخاری گازی زمینی:

این نوع بخاری معمولا در بیشتر منازل به چشم می خورد. این نوع از بخاری گازی حرارت بیشتری نسبت به نوع دیگر آن ایجاد می کند. همچنین این نوع بخاری گازی باید در آن ایمنی رعایت شده باشد و علاوه بر آن بتواند گرمایش مناسبی را ایجاد کرده و محیط را به خوبی گرم کند. ناگفته نماند که این نوع بخاری فضای بیشتری را نیز اشغال می کند.

بخاری گازی دیواری:

از این نوع بخاری معمولا برای مکان هایی مانند اتاق کار و یا یک اتاق کوچک در منازل استفاده می شود. شرکت هایی که به طراحی و تولید این محصول می پردازند، آن را برای مکان هایی با متراژ کم طراحی کرده اند. بخاری گازی دیواری معمولا قدرتی نهایتا هفت هزار کیلو کالری در ساعت دارند و برای مکان هایی با متراژ بالا مناسب نیستند. از دیگر نکات مهم در هنگام خرید این نوع بخاری این است که اگر آن را برای محیط های بسته می خواهید بهتر است که از خرید آن منصرف شوید، زیرا بخاری گازی دیواری برای مکان هایی چون مغازه ها مناسب است که در آن رفت و آمد زیاد است.

اجزای تشکیل دهنده بخاری گازی و نحوه کارکرد آن

بخاری گازی از اجزاء مختلفی تشکیل شده است که هر کدام وظیفه خاصی در کارکرد این محصول دارند. اولین قسمت تشکیل دهنده بخاری گازی بدنه آن است که از فلز تشکیل شده است و آن را لعاب کاری می کنند. از دیگر اجزای مهم این محصول کوره آن است که جنس آن نیز از فولاد است و برای جلوگیری از زنگ زدگی آن نیز مانند بدنه بخاری لعاب کاری شده است.

سومین جزء تشکیل دهنده بخاری گازی مشعل آن است که آن را از جنس فولاد ضد زنگ می سازند. از دیگر اجزای بخاری گازی می توان به پیلوت، شمعک ترموکوپل، فندک، شیر کنترل، لوله های رابط شیشه جلویی و دود کش اشاره کرد. در ادامه کاربرد آن ها در بخاری گازی را توضیح می دهیم.

پیلوت در بخاری گازی وظیفه انتقال گاز را در سه جهت به عهده دارد. ترموکوپل کار قطع گاز در موارد اضطراری را انجام می دهد. فندک یا جرقه زن نیز جرقه مورد نیاز برای روشن شدن بخاری را تامین می کند. شیر کنترل از اجزای مهمی به شمار می رود که باید همیشه شمعک را روشن نگه داشته و کنترل سوخت را انجام دهد.

لوله های رابط که جنسی آلومینیومی یا مسی دارند کار انتقال گاز را به مشعل اصلی انجام می دهند.

بخاری گازی به این صورت کار می کند که گاز را از شمعک به مشعل می رساند و به صورت دستی روشن شده و می توان آن را با استفاده از اهرم شیر کنترل، کم یا زیاد کرد.

 

نظر خود را ارسال کنید

021-22683706 تماس
تماس
بالا