بزرگترین فروشگاه آنلاین تجهیزات و ابزارآلات صنعتی، برق، اتوماسیون و لوازم خانگی

پمپ آتش نشانی

پمپ آتش نشانی چدنی ابارا 43 FSPA پمپ آتش نشانی چدنی ابارا 43 FSPA

161,310,000 تومان

استعلام موجودی

سایز دهانه خروجی : 3 اینچ_80mm

مشخصات کامل
پمپ آتش نشانی چدنی ابارا 54 FSPA پمپ آتش نشانی چدنی ابارا 54 FSPA

203,748,000 تومان

استعلام موجودی

سایز دهانه خروجی : 4 اینچ_100mm

مشخصات کامل
پمپ آتش نشانی چدنی ابارا 64 FSPA  پمپ آتش نشانی چدنی ابارا 64 FSPA

305,615,000 تومان

استعلام موجودی

سایز دهانه خروجی : 4 اینچ_100mm

مشخصات کامل
1

انواع پمپ آتش نشانی؛ راهنمای خرید و نحوه عملکرد آن

پمپ آتش نشانی یکی از انواع سیستم های تامین آب و آبرسانی است که بخشی مهم و جدایی ناپذیر از منبع تغذیه سیستم حفاظت از آتش را در سیستم های آتش نشانی تشکیل می دهد. این نوع پمپ آب غالبا در زمان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که منبع آب نمی تواند فشار کافی برای تامین آب مورد نیاز طراحی هیدرولیک سیستم حفاظت از آتش را ایجاد کند.

نحوه کارکرد پمپ آتش نشانی

پمپ آتش نشانی در سیستم های آب پاش آتش نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. زیرا دسترسی به آب با فشار بالا را فراهم کرده و باعث افزایش دبی آب می شود. نحوه کارکرد پمپ آتش نشانی به این گونه است که، فشار آبی که از طریق یک منبع دیگر می گیرد را افزایش می دهد و آن را به سمت خروجی پمپاژ می کند. پمپ آتش نشانی می تواند با استفاده از چند منبع انرژی مختلف مانند برق، گازوئیل و یا بخار، فشار آب را افزایش دهد. ورودی این پمپ معمولا به یک منبع خارجی آب متصل است که می تواند چاه یا مخزن آب باشد. پمپ آتش نشانی به عنوان بخشی از سیستم پاشش آتش با افزایش فشار در آب آن را از طریق سیستم آب پاش و لوله های شیلنگ توضیع می کند. این پمپ به دلیل نوع کارکرد آن جزء پمپ های آب صنعتی محسوب می شود.

نمایی از نحوه اتصال یک پمپ آتش نشانی به مخزن سیال

انواع پمپ آتش نشانی

پمپ آتش نشانی نیز همانند بسیاری از پمپ ها دارای انواع مختلفی هستند. به طور مثال یک پمپ که می تواند آتش سوزی یک ساختمان را تا ارتفاع 4 طبقه خاموش کند، برای بیشتر از آن کارایی ندارد و راندمان و بازدهی هر کدام از مدل های پمپ آتش نشانی با یکدیگر متفاوت است. در ادامه به بررسی انواع پمپ های آتش نشانی می پردازیم:

  • پمپ آتش نشانی تقسیم افقی: این مدل از پمپ های اطفاء حریق غالبا استفاده فراوانی دارند و نگهداری از آن ها آسان است. از ویژگی های مثبت این مدل این است که طول عمر بالایی دارد و می تواند سال ها دوام بیاورد.

  • پمپ آتش نشانی تقسیم عمودی: این مدل از لحاظ کارکرد هیچ تفاوتی با نوع افقی خود ندارد تنها وجه تمایز این مدل پمپ آتش نشانی این است که به دلیل عمودی بودنش جای بسیار کمتری را اشغال کرده و موتور پمپ را از آب گرفتگی حفظ می کند.

  • پمپ آتش نشانی عمودی خطی: این نوع پمپ آتش نشانی از دیگر انواع آن کوچک تر بوده و عملکرد آن به این گونه است که با مکش و تحویل به صورت خطی، جریان روان آب را در سراسر سیستم فراهم می کند و بیشتر برای فضاهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

  • پمپ آتش نشانی توربین عمودی: از این مدل پمپ آتش نشانی زمانی استفاده می شود که منبع آب در زیر زمین قرار داشته باشد و برای نصب در چاه های حفر شده، دریاچه ها، نهرها، باتلاق های باز و سایر منابع زیر سطحی طراحی شده اند.

خرید پمپ آتش نشانی

به دلیل وجود عوامل فنی بسیار زیاد دخیل در انتخاب یک پمپ آتش نشانی مناسب، توصیه می کنیم جهت دریافت راهنمای انتخاب و خرید و قیمت پمپ آتشنشانی مورد نظر خودتان حتما با کارشناسان فروش ویدفکتور تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی خرید استفاده کنید تا بهترین انتخاب ممکن برای نیازهای موردنظر خودتان را در اختیار داشته باشید

نحوه کارکرد پمپ آتش نشانی به چه صورت است؟
کارکرد اصلی یک پمپ آتشنشانی افزایش فشار و بالابردن دبی آب است. پمپ اتش نشانی، فشار آبی که از طریق منبع اولیه می گیرد را افزایش می دهد و آن را به سمت بخش خروجی پمپاژ می کند. منبع اولیه می تواند چاه و یا یک مخزن آب باشد.
از کجا پمپ آتشنشانی بخریم؟
با توجه به اهمیت عملکرد درست و لزوم وجود گارانتی در یک پمپ آتشنشانی، خرید این محصول باید از طریق یک نمایندگی رسمی فروش پمپ آب صورت بگیرد. فروشگاه ویدفکتور علاوه داشتن این ویژگی، ارائه کننده خدمات مشاوره خرید تخصصی به متقاضیان پمپ آب آتشنشانی نیز هست.

نظر خود را ارسال کنید

021-22683706 تماس
تماس
بالا