0
ورود به پنل کاربری

پنج راهی

پنج راهی برنجی استریم

0 از 0
پنج راهی برنجی استریم

100,000 تومان

درجه:

برق:

حجم مخزن (لیتر):

توان:

مشخصات کامل

پنج راهی پمپ آب که معولا به آن پنج راهی برنجی نیز گفته می شود، از وسایل کاربردی در هنگام استفاده از پمپ آب است. پنج راهی که از جنس برنجی ساخته می شود و معمولا در مسیر پمپ آب و مخزن تحت فشار نصب می شود.  به طور کلی این وسیله از کاربردی ترین تجهیزاتی است که در سیستم های آب رسانی و تاسیساتی ساختمان ها به شمار می رود.

پنج راهی ساختار ساده ای دارد به طوری که یک قطعه یک پارچه بوده و دارای 5 خروجی است. وزن کمی دارد و به طور کلی وزن آن نهایتا 250 گرم است. پنج راهی از طریق خروجی های خود حیاتی ترین تجهیزات آبرسانی ساختمان را به هم وصل می کند.

ساختار پنج راهی چگونه است؟

همانطور که در بالا اشاره شد پنج راهی ها ساختار ساده ای دارند و با 5 خروجی خود تجهیزات آبرسانی ساختمان ها را به یکدیگر متصل می کنند. در ادامه به برسی ساختار این محصول می پردازیم:

  • از 5 خروجی پنج راهی یکی از آن ها به پمپ آب وصل می شود.
  • خروجی دیگر این محصول به سمت مخزن تحت فشار است.
  • یکی دیگر از خروجی های این محصول برای کلید اتوماتیک پمپ مورد استفاده قرار می گیرد.
  • خروجی دیگر این محصول برای اتصال گیج تنظیم فشار آب در نظر گرفته شده است.
  • سایز پنج راهی معمولا 1 اینچ است.
  • پنج راهی ها تحمل دمای بسیار بالایی دارند و می توانند با دمای بالا (دو برابر دمای پمپ) برابر با 180درجه سانتی گراد کار کنند.
  • بار استاندارد برای این محصول 1 اینچ یا 16 بار است.

 

انواع پنج راهی پمپ آب و نحوه تشخیص یک پنج راهی با کیفیت

پنج راهی ها از نظر جنس کلا یک دسته اند، زیرا بیشتر پنج راهی های تولید شده توسط تولید کننده گان مختلف همگی از آلیاژ برنج ساخته شده اند. به این دلیل در طراحی این محصول تنها از متریال برنج استفاده می شود که این آلیاژ بسیار مقاوم است و باعث می شود پنج راهی در برابر عوامل محیطی مخرب چون شکستگی، میزان دما، فشار، سرما، گرما و خوردگی و اکسیداسیون مقاومت بالایی داشته باشد و برای آن مشکلی ایجاد نشود.

اما از نظر ظاهر به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

1. پنج راهی پمپ آب پایه کوتاه

2. پنج راهی پمپ آب پایه بلند

همچنین این محصولات از نظر سایز اتصال نیز دارای دو دسته بندی اتصال 8 سانتی و اتصال 11 سانتی است.

برای خرید یک پنج راهی باکیفیت اگر اطلاعات بالایی از آلیاژ برنج داشته باشید به راحتی می توانید یک پنج راهی با کیفیت را برای خرید انتخاب کنید. اما از نکاتی که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید این است که رزوه ها را چک کنید که ترک نداشته باشند.

021-22683706 بالا