پنج راهی

خرید پنج راهی پمپ آب با کیفیت عالی و قیمت مناسب

کیفیت یک پنج راهی از مهمترین عوامل مورد نیاز به بررسی در مرحله خرید پنج راهی پمپ آب است. مشاوران فروش ویدفکتور ضمن راهنمایی شما در مورد بهترین نوع پنج راهی مناسب برای استفاده شما، قیمت انواع پنج راهی مورد نیاز شما را نیز در اختیارتان قرار خواهند داد. در ادامه متن همراه با معرفی این قطعه، شما را در انتخاب پنج راهی پمپ آب همراهی خواهیم کرد.

پنج راهی پمپ آب چیست؟

پنج راهی پمپ آب که معولا به آن پنج راهی برنجی نیز گفته می شود، از وسایل بسیار کاربردی در استفاده از پمپ آب است. پنج راهی از جنس برنجی ساخته می شود و معمولا در مسیر پمپ آب و منبع تحت فشار نصب می شود. به طور کلی این وسیله از کاربردی ترین تجهیزاتی است که در سیستم های آب رسانی و تاسیساتی ساختمان ها به کار گرفته می شود.

پنج راهی ساختار ساده ای دارد به طوری که یک قطعه یکپارچه بوده و دارای 5 خروجی است. این قطعه وزن کمی دارد و به طور کلی وزن آن نهایتا 250 گرم است. پنج راهی از طریق خروجی های خود حیاتی ترین تجهیزات آبرسانی ساختمان را به هم وصل می کند.

ساختار پنج راهی

همانطور که اشاره شد پنج راهی ها ساختار ساده ای دارند و با 5 خروجی خود، تجهیزات آبرسانی ساختمان ها را به یکدیگر متصل می کنند. در ادامه به بررسی بخش های مختلف ساختار این محصول می پردازیم:

  • از 5 خروجی پنج راهی یکی از آن ها به پمپ آب وصل می شود.
  • خروجی دیگر این محصول به سمت مخزن تحت فشار است.
  • یکی دیگر از خروجی های این محصول برای کلید اتوماتیک پمپ مورد استفاده قرار می گیرد.
  • خروجی دیگر این محصول برای اتصال گیج تنظیم فشار آب در نظر گرفته شده است.
  • سایز پنج راهی معمولا 1 اینچ است.
  • پنج راهی ها تحمل دمای بسیار بالایی دارند و می توانند با دمای بالا (دو برابر دمای پمپ) برابر با 180درجه سانتی گراد کار کنند.
  • بار استاندارد برای این محصول 1 اینچ یا 16 بار است.

تصویر نمای نزدیک از یک پنج راهی پمپ آب

نحوه تشخیص یک پنج راهی با کیفیت

پنج راهی ها از نظر جنس کلا یک دسته اند، زیرا بیشتر پنج راهی های تولید شده توسط تولید کننده گان مختلف همگی از آلیاژ برنج ساخته شده اند. به این دلیل در طراحی این محصول تنها از متریال برنج استفاده می شود که این آلیاژ بسیار مقاوم است و باعث می شود پنج راهی در برابر عوامل محیطی مخرب چون شکستگی، میزان دما، فشار، سرما، گرما و خوردگی و اکسیداسیون مقاومت بالایی داشته باشد و برای آن مشکلی ایجاد نشود.

انواع پنج راهی پمپ آب

از نظر ظاهر پنج راهی ها به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

1. پنج راهی پمپ آب پایه کوتاه

2. پنج راهی پمپ آب پایه بلند

همچنین این محصولات از نظر سایز اتصال نیز دارای دو دسته بندی اتصال 8 سانتی و اتصال 11 سانتی است.

خرید پنج راهی پمپ آب

برای خرید یک پنج راهی با کیفیت اگر اطلاعات خوبی از آلیاژ برنج داشته باشید به راحتی می توانید یک پنج راهی با کیفیت را برای خرید انتخاب کنید. اما از نکاتی که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید این است که رزوه ها را چک کنید که ترک نداشته باشند. برای سهولت و اطمینان خاطر شما در خرید پنج راهی پمپ آب، فروشگاه ویدفکتور با ارائه خدمات رایگان مشاوره تخصصی خرید علاوه بر اعلام قیمت پنج راهی، شما را در خرید یک پنج راهی پمپ راهنمایی خواهد کرد.

نظر خود را ارسال کنید

021-22683706 تماس
تماس
بالا