هیتر برقی

هیتر برقی انرژی EH0150 هیتر برقی انرژی EH0150

استعلام موجودی

توان: 15-10-5 کیلووات

هوادهی: 1300/765

نصب: ایستاده

منبع انرژی: برق

مشخصات کامل
هیتر برقی فن دار تک فاز انرژی EH0045 هیتر برقی فن دار تک فاز انرژی EH0045

استعلام موجودی

توان: 1.5-3-4.5

قدرت حرارتی ورودی: 3870

هوادهی: 500

نصب: دیواری

مشخصات کامل
فن هیتر پارس خزر مدل FH-2000P فن هیتر پارس خزر مدل FH-2000P

630,000 تومان

استعلام موجودی

توان: 2

مشخصات کامل
فن هیتر ایستاده مدل دستی SH-2000M فن هیتر ایستاده مدل دستی SH-2000M

659,000 تومان

استعلام موجودی

توان: 2

مشخصات کامل
فن هیتر ایستاده پارس خزر مدل خودکار SH-2000P فن هیتر ایستاده پارس خزر مدل خودکار SH-2000P

1,200,000 تومان

استعلام موجودی

توان: 2000

هوادهی: 2000 وات

نصب: ایستاده

دودکش: نیاز ندارد

مشخصات کامل
1

هیتر برقی

هیتر برقی وسیله ای است ک جریان الکتریکی را از پریز برق می گیرد و آن را به گرما تبدیل می کند. تولید گرما در این وسیله با عبور دادن جریان از موادی بسیار باکیفیت انجام می شود. به طوری که می توان گفت هیتر برقی از لحاظ عملکرد شبیه به اتوهای برقی است. این وسیله برای گرمایش محیط های کوچک مناسب است. همچنین این وسیله برای مکان هایی که دسترسی به دیگر وسایل گرمایشی در آن ها امکان پذیر نیست یا برای نصب و راه اندازی دیگر سیستم های گرمایشی باید هزینه بسیاری شود، از لحاظ این که قیمت مناسبی دارد گزینه مناسب و مقرون به صرفه ای است.

انواع هیتر برقی

هیتر برقی دارای انواع مختلفی است که هر کدام انرژی الکتریکی مصرفی مختلفی دارند. قبل از خرید باید انواع آن را بشناسید که با توجه به نیاز خود بتوانید مناسبترین آن را انتخاب کنید. در ادامه به بررسی دقیق تر انواع آن می پردازیم.

هیتر فن دار

هیتر فن دار یا هیتر سرامیکی از پرکاربردترین انواع هیتر برقی محسوب می شود. این مدل با استفاده از فنی که در آن تعبیه شده است هوای گرم را در هوا پخش می کند و از انباشته شدن آن در سقف محیط جلوگیری می کند. در نتیجه عملکردی بسیار مفید دارد و تمام محیط را گرم می کند. سر و صدای ناشی از کار کردن فن آن می تواند، تنها عیب این محصول باشد. همچنین این نوع هیتر برقی نسبت به هیترهای همرفتی هوا را به سرعت بیشتری گرم می کنند.

هیتر تابشی

این نوع هیتر برقی برای استفاده در محیط هایی که سقف بلندی دارند و یا محیط هایی که قصد دارید تنها قسمتی از آن را گرم کنید مناسب است. هیتر تابشی به این گونه است که که میله های گرم کن، یا المنتی دارد که دورشان رشته سیم هایی با مقاومت بالا پیچیده شده است و در اطراف این میله ها از سطوحی صیقل داده شده، استفاده می کنند که بتواند گرما را به محیط بازتاب دهد و محیط را با سرعت بالایی گرم کند.

این نوع هیتر برقی دارای مدل های دیواری، هیتر صفحه ای و هیتر سنگی است. طراحی هیتر صفحه ای و هیتر سنگی به این گونه است که المنت حرارتی آن ها در پشت یا داخلشان جا سازی شده است و دارای ایمنی بیشتری نسبت به هیتر تابشی زمینی هستند.

نکته

بهتر است بدانید که هیترهای برقی زمینی برای افراد و به خصوص برای کودکان دارای خطر های فراوانی هستند و احتمال بروز آتش سوزی در آن ها وجود دارد. به همین منظور برای افزایش ایمنی می توانید از نوع دیواری آن ها استفاده کنید.

هیتر همرفتی

این مدل از انواع هیتر برقی گرما را به صورت جا به جایی هوا به محیط می دهند و بیشتر به جای آن که اشیای نزدیک خود را گرم کنند، موجب گرمای محیط می شوند. هیتر همرفتی ممکن است به شکل ستونی باشند و برای حفظ بهتر گرما مسیری از جریان روغن گرم شونده هم در آن ها تعبیه شود.

مدل دیگر هیتر های همرفتی برقی، داخل قاب خود دارای المنت های حرارتی هستند که در بالا و پایین خود دارای مشبک هایی هستد که موجب جریان هوای بهتر می شوند. بهترین کاربرد هیتر همرفتی برای مکان هایی است که برای مدت طولانی تری نیاز به گرما دارند مانند اتاق خواب یا اتاق نشینمن.

نحوه عملکرد این نوع هیتر برقی به این گونه است که هوای گرم شده از سطح هیتر به سمت بالا حرکت کرده و به آرامی در اطراف اتاق جریان پیدا می کند و باعث ایجاد گرمایی یکنواخت می شود. در برخی از مدل های این هیتر برقی از فن نیز برای ارائه عملکرد بهتر استفاده شده است. از مزایای آن، این است که به اندازه هیتر تابشی خطرناک نیست اما با این حساب بهتر است احتیاط کنید، هیتر همرفتی تعمیر آسانی دارد و به راحتی می توان آن را تعمیر کرد.

نظر خود را ارسال کنید

021-22683706 تماس
تماس
بالا