0
ورود به پنل کاربری

لوستر

لوستر

 

لوستر Lustre وسیله ای برای نگهداشتن تعداد زیادی لامپ در محیط های مختلف به منظور افزایش روشنایی و زیبایی محیط است. لوسترها در انواع و دسته بندی های مختلفی از نظر سایز (بزرگ، کوچک، تک شاخه یا چند شاخه)، محل نصب (سقف یا دیوار) و محیط نصب (اتاق پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب و ...) تقسیم بندی می شوند.

در زمان خرید لوستر باید نکات بسیاری را مد نظر قرار دهید، اینکه شما برای نور و روشنایی به دنبال لوستر هستید یا فقط به عنوان وسیله زیبایی؟ و شاید هم هر دو!

بنابراین پاسخ به این سوال، مسیر شما را در خرید لوستر مشخص می کند. پس هدفتان از خرید لوستر چیست؟

 

اندازه لوستر

برای انتخاب سایز لوستر مورد نظر باید فضایی که قرار است لوستر در آن محل نصب شود را مد نظر قرار دهید. اگر فضای شما بزرگ است، در انتخاب لوستر محدودیتی از نظر اندازه ندارید، ولی اگر فضای کوچکی دارید باید توجه کنید که به هنگام انتخاب لوستر بهتر است که از بین انواع ساده و مینیمال انتخابتان را انجام دهید. چرا که انتخاب لوستر بزرگ باعث بالا رفتن نور محیط می شود که در آن صورت به اجبار باید برخی از لامپ ها را خاموش نگه دارید تا نور زیاد محیط، باعث آزارتان نشود. یکی از راههای ساده برای انتخاب اندازه لوستر مناسب برای فضا این است که ابعاد محیط (طول و عرض) را با هم جمع کرده و عدد حاصل اندازه لوستر مورد نظر برحسب فوت را به شما می دهد که در آخر کافی است آن را به سانتیمتر تبدیل کنید.

 

سایز لوستر چقدر اهمیت دارد؟

 

سبک لوستر

با توجه به دکوراسیون فضای مورد نظر باید از بین لوستر چوبی ، لوستر کریستالی ، لوستر فلزی و یا ترکیبی از هر کدام لوستر مورد نظرتان را انتخاب کنید. لوستر چوبی معمولا برای فضاهای کلاسیک و لوسترهایی که ترکیبی از چوب و فلزاند، برای فضاهای مدرن مناسب هستند. در فضای سنتی معمولا از لوسترهای بزرگ کریستالی بیشتر استفاده می کنند. البته باید دقت کنید که به هنگام خرید لوستر کریستالی، انواعی را انتخاب کنید که دارای کریستال اصل و مرغوبی هستند و به راحتی تمیز می شوند. سختی کار به هنگام تمیز کاری باعث می شود که آلودگی و کثیفی روی کریستال ها مانده و در نتیجه نور کدری را دریافت کنید. هماهنگی مدل لوستر با آباژور هم بر زیبایی فضا می افزاید.

 

از چه لوستری برای چه سبک دکوراسیونی استفاده کنیم؟

 

رنگ لوستر

سعی کنید به هنگام خرید لوستر رنگ آن را به گونه ای انتخاب کنید که با تغییر پرده و مبلمان لزومی در تغییر لوستر نداشته باشید. زیرا علاوه بر سبک و سایز لوستر که وابسته به فضا بوده، رنگ دکوراسیون داخلی هم بر انتخاب لوستر تاثیر گذار است.

 

ارتفاع لوستر

برای فضاهایی که ارتفاع مناسبی دارند، می توانید از لوسترهای چند طبقه و لوستر آویز استفاده کنید. این لوسترها در چنین محیط هایی زیبایی دوچندانی خواهند داشت، اما اگر فضای شما کم ارتفاع است، انتخاب لوستر آویز را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم؛ زیرا زیبایی آن ها تحت تاثیر کوتاهی سقف قرار گرفته و باعث شلوغ به نظر رسیدن محیط هم خواهد شد. بنابراین برای فضاهای کم ارتفاع انتخاب لوستر سقفی بهترین گزینه خواهد بود.

 

در خانه هایی که سقف کوتاه دارند لوستر سقفی مناسب است

  لوستراشپزخانه                                                                                                                                                                                              

 

 

 

خرید لوستر آشپزخانه

یکی از بهترین گزینه های انتخابی برای لوستر آشپزخانه ، انواع لوستر چوبی است. لوسترهایی که در متریال آن ها چوب به کار رفته به دلیل هارمونی خاصی که با فضای آشپزخانه (به دلیل استفاده از متریال چوبی در اجزای این فضا مثل کابینت های چوبی و ...) ایجاد می کنند، مناسب تر هستند. در مرحله بعد بهتر است که نوع حباب لوستر چوبی را هم مد نظر قرار دهید. چون در این فضا به نور کافی نیاز دارید، سعی کنید لوستری را انتخاب کنید که حباب های سرپایین دارد یا از مدل های لوستر آویز استفاده کنید.

 

 

 

 

خرید لوستر اتاق خواب

در فضای اتاق خواب به دلیل محدودیت فضا و نور مناسب (نور ملایم برای افزایش آرامش) بهتر است که از انواع لوسترهایی با حباب های سربالا استفاده کنید.

 لوستر مناسب اتاق خواب

 

رنگ لامپ لوستر

به هنگام خرید لامپ لوستر سعی کنید که رنگ آن ها را به صورت ترکیبی از لامپ های مهتابی و آفتابی انتخاب نمایید. زیرا که این ترکیب رنگی تاثیر منفی برای رنگ دکوراسیون فضا نخواهد داشت و از طرفی باعث ناراحتی چشم شما هم نخواهد شد.

نمایش بیشتر