0
ورود به پنل کاربری

تحلیل انواع الکتروموتور و هواکش

در راستای تحلیل انواع الکتروموتور و هواکش ابتدا باید بگوییم که الکتروموتور در واقع وسیله ای است که از آن برای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی استفاده می شود و در مصارف خانگی و صنعتی کاربردهای متفاوتی دارد. این وسیله بنا به کیفیت و جنس متریال استفاده شده و رعایت استانداردهای روز دنیا دارای انواع مختلفی است. انواع متفاوت الکتروموتور بنا به ولتاژ مصرفی در دو دسته الکتروموتور سه فاز و الکتروموتور تکفاز تقسیم بندی می شود. البته شرکت های زیاد داخلی و خارجی هم اکنون در حال تولید انواع الکتروموتورهای باکیفیت هستند که در این زمینه می توان شرکت آلمانی زیمنس را نام برد که یکی از شرکت های تولید الکتروموتور با تجربه 165 ساله است و در انواع داخلی دو شرکت پرآورازه موتوژن و الکتروژن قرار دارند.

انواع الکتروموتور

الکتروموتور موتوژن

شرکت موتوژن سعی کرده تا با به کار گیری نیروی متعهد و مجرب و با استفاده از دانش روز دنیا تمامی استانداردهای یک الکتروموتور باکیفیت را رعایت کند تا بتواند نهایتا محصولی منحصربفرد به دست مشتری برساند و از طرف دیگر راه بازارهای جهانی را برای خود باز کند که تا حدودی موفقیت هایی هم کسب کرده است. موتوژن با تجربه ای نزدیک به 50 سال یکی از شرکت های بزرگ تولید کننده انواع الکتروموتور آلومینیومی، الکتروموتور چدنی و انواع تک دور و موتور کولر آبی در خاورمیانه است.

تحلیل انواع الکتروموتور و هواکش و معرفی انواع الکتروموتور

از ویژگی های الکتروموتور های تولید شده موتوژن می توان به ساخت الکتروموتورهایی در رنج 18.5 کیلووات تا 90 کیلووات نام برد که با توجه به متریال استانداردی که در ساخت آن ها به کار برده است، می توان این الکتروموتورها را برای مدت طولانی روشن نگه داشت بدون آن که نگران گرم شدن آن ها شد. زیرا در ساخت آن ها از فناوری روز همچون خنک کننده استفاده شده که مانع داغ شدن الکتروموتورها و افزایش کارکرد و طول عمر آن ها شده است.

الکتروموتورهای الکتروژن

شرکت معروف داخلی دیگری که در سال های اخیر اقدام به تولید انواع الکتروموتور آلومینیومی تک خازن و دو خازن نموده است، شرکت الکتروژن است. این شرکت با کمک بیش از 1500 نیرو و تجهیزات پیشرفته ای که در کارخانجات خود دارد، توانسته الکتروموتورهایی در رنج 0.05 تا 45 کیلوات با کیفیت و طول عمر بالا تولید نماید. با توجه به تکنولوژی که در ساخت این نوع از الکتروموتورها استفاده شده، قیمت نهایی آن ها بسیار اقتصادی و عالی است. در استانداردها و تکنولوژی ساخت برخی از این الکتروموتورهای الکتروژن از خنک کننده استفاده شده که باعث می شود بتوان از این الکتروموتورها برای طولانی مدت استفاده کرد بدون آنکه نگران گرم شدنشان شد.

از انواع پرفروش الکتروموتورهای الکتروژن می توان انواع الکتروموتور سه فاز آن را نام برد که برای مصارف مختلف کاربردی هستند. از دیگر ویژگی منحصر بفرد آن می توان به حسگر f آن اشاره کرد که کیفیت خوب در کنار هزینه عالی می تواند بهترین انتخاب ها را به شما برای کاری که مدنظرتان است ارائه دهد.

هواکش

در راستای تحلیل انواع الکتروموتور و هواکش، برای آنکه بتوانید کیفیت هوای محیط اطرافتان را در حد مطلوب حفظ کنید نیاز به هواکش دارید. هواکش قسمتی از سیستم تهویه است که با متعادل نگه داشتن هوا، دما و رطوبت محیط، به سلامتی و بهداشت محیط شما کمک می کند. هواکش با کشیدن هوای درونی محیط و انتقال به بیرون باعث خروجی هوای گرم شده و محیط را خنک می کند. از طرفی برای خروج هوای آلوده محیط هم از این هواکش استفاده می شود.

هواکش در انواع خانگی، هواکش دستشویی، سرویس بهداشتی و حمام ، هواکش صنعتی ، هواکش بین کانالی و سانتریفیوژ دسته بندی می شوند که انواع برندهای زیلابگ، دمنده، ورتیس و هواکش s&p تولید کننده آن هستند.

تحلیل انواع الکتروموتور و هواکش و معرفی انواع هواکش÷÷

هواکش خانگی

این سری از هواکش ها تکفاز بوده و دارای ظاهر شکیلی هستند که برای استفاده در منزل و مراکز ادارای مناسب نموده است. برخی از انواع آن ها دارای دمپر هستند به این صورت که این پره ها ممکن است به صورت اتوماتیک یا دستی فعال شوند و مانع ورود حشرات موذی به داخل محیط درونی شوند.

هواکش صنعتی

این سری از هواکش ها که در دو نوع تکفاز، سه فاز و پر دور و کم دور تولید می شوند. معمولا متریال استفاده شده در آن ها از نوعی است که باعث افزایش مقاومت این محصول می شود. از این محصول برای کارگاههای کوچک تا سوله های بزرگ هم استفاده می شود.

فن سانتریفیوژ

از سری هواکش هایی هستند که به صورت دبل و سینگل در انواع دورها تولید شده و هوای محیط را با سرعت بیشتری از محیط مکش می کنند. این فن ها در انواع مکنده و دمنده هم موجود هستند.

هواکش دمنده

دمنده تولید کننده داخلی و ایرانی انواع هواکش کاربردی است. فن هایی که این شرکت تولید می کند از جنس پلاستیک، فلزی و گالوانیزه است. کاربردهای متفاوت صنعتی و خانگی دارد. قیمت مناسبی که این محصولات دارد برای اکثر افراد اقتصادی است.

برندهای خارجی هواکش

برندهایی مانند s&p ، وورتیس و ... به دلیل متریال مرغوب استفاده شده در محصولاتشان، کالاهای خود را با قیمت بالاتری به فروش می رسانند اما به دلیل مسائل در حال حاضر کشور، گارانتی کردن این محصولات با مشکل دشوار بوده و همچنین تهیه لوازم جانبی این محصولات دردسر ساز هستند.

راهکار کاهش هزینه ها

به طور کلی در مبحث تحلیل انواع الکتروموتور و هواکش، برای اینکه هزینه های خود را کاهش دهید بهتر است که این سه گام رعایت شود:

021-22683706