منبع تحت فشار لیو

منبع دیافراگمی لیو

وضعيت : موجود نيست

توضيحات محصول

یکی از روش های مورد استفاده برای تنظیم فشارپمپ آب ساختمان ، استفاده از منبع تحت فشاراست. این منبع محفظه بسته ای دارد که آب و گاز بصورت جداگانه در آن قرار گرفته و معمولاً بین ۳/۲ تا۴/۳ حجم متوسط آب اشغال شده است .پمپ ، آب را با فشار به داخل این منبع می فرستد تا جایی که فشار گاز موجود به حداکثر برسد.به این ترتیب حجم معینی از آب ، داخل مخزن دیافراگمی ذخیره شده و بنا به نیاز مورد استفاده قرار می گیرد .با کم شدن آب داخل مخزن دیافراگمی و کاهش فشار گاز ، پمپ دوباره به کار افتاده و مخزن دیافراگمی را پر میکند .

هر منبع تحت فشار از سه جزء اصلی تشکیل شده است که عبارتند از پوسته منبع، تیوب و فلنج.

پوسته منبع معمولا استوانه ای شکل بوده با دو قاعده عدسی شکل که یک قاعده آن دارای سوراخی نسبتا بزرگ و دایره ای شکل در وسط است که بوسیله یک فلنج احاطه شده است و قاعده دیگر آن دارای سوراخی کوچک جهت نصب والو هوا است. جنس این پوسته معمولا از ورق فولادی است که ضخامت آن بستگی به حجم و حداکثر فشار قابل تحمل منبع تحت فشار و همچنین بستگی به کیفیت ساخت آن دارد. جنس پوسته میتواند از ورق استینلس استیل (فولاد ضد زنگ) و یا پلاستیک نیز باشد. پوسته معمولا از دو نیمه هم اندازه ساخته میشود که توسط جوشکاری و بصورت کاملا آببندی بهم متصل شده اند که کیفیت این جوشکاری نیز دارای اهمیت است.

تیوب نیز از جنس لاستیک قابل انعطاف ساخته میشود. جنس آن معمولا از EPDM و در مواردی از بوتیل Butyl است. جهت مصارف بهداشتی و آب مصرفی حتما باید از منابع دارای تیوب بهداشتی استفاده کرد ولی جهت استفاده بعنوان منبع انبساط بسته در سیستم های گرمایشی و سرمایشی، بهداشتی بودن تیوب اهمیتی ندارد. کیفیت جنس و ساخت تیوب بیشترین اهمیت را در دوام و عمر یک منبع تحت فشار دارد.

 

مزایای منبع تحت فشار:

منبع تحت فشار آب از خاموش و روشن شدن مرتب پمپ جلوگیری می کند، که این امر علاوه بر آن که باعث افزایش عمر پمپ می شود،از سرو صدای ناشی از روشن شدن متناوب پمپ نیز جلوگیری می کند یکی دیگر از مزایای استفاده از این منبع آن است ،که ضربه آب ناشی از روشن و خاموش شدن پمپ را کنترل می کند .

لطفاً توجه داشته باشيد
کليه کالاهايي که در ويدفکتور عرضه مي شوند اصلي بوده و هيچ گونه کالاي کارکرده و غير اصلي در ويد فکتور به فروش نمي رسد.
مشخصات فني